info@irotor.pl 698 001 249
Le Coq Logo

Le Coq Sportif

Marka została założona 130 lat temu, w 1882 roku, w Romilly-sur-Seine. Jej głównym celem było dostarczanie wysokiej jakości produktów sportowych. Marka Le Coq Sportif stała się świadkiem wielkich momentów sportowych: pięć zwycięstw Bernard Hinault w Tour de France, zwycięstwo Yannick Noah w 1983 roku w turnieju French Open i Puchar Świata w Argentynie w 1986 roku (na czele z Diego Maradone). Każde wydarzenie przyczyniło się do kojarzenia marki ze sportem przez każdego z nas.

Dzisiaj, Le Coq Sportif jest sponsorem odzieży dla sportowców. Marka tricolor zapewnia koszulki o wysokiej wydajności dla liderów Tour de France, a marka rozpoczęła kontrakt z francuskim tenisistą Richard'em Gasquet'em w styczniu 2014. W 2015 roku Le Coq Sportif powróciło do kobiecego tenisa i najwyższego poziomu piłkarskiego.

Le Coq Sportif specjalizuje się w projektowaniu kolekcji obuwia i odzieży przeznaczonej dla profesjonalnych sportowców, jednakże z takim samym zaangażowaniem i wkładem francuskiej elegancji tworzy produkty dla amatorów i zwykłych użytkowników!

W 2010 roku marka otworzyła centrum rozwoju i warsztat produkcyjny w Romilly-sur-Seine. Le Coq Sportif ma 4 filie: Francja, Hiszpania / Portugalia, Wielka Brytania i Włochy. Marka jest obecna w ponad 70 krajach, posiada 62 markowye sklepy, w tym 20 we Francji.

 

Powrót do listy marek